Mobinfo.cz » Tablety

Samsung má tablet pro firmy: Galaxy Tab Active [preview]


S nasazením tabletů do firemní sféry jsou zatím jen problémy. Tablety jsou obecně hůře zabezpečené než firemní notebooky, svým určením vyhovují více zábavě než vážné práci. Vše by měl změnit Samsung Galaxy Tab Active představený na veletrhu IFA.

Samsung_Galaxy_Tab_Active_8

Samsung vstoupil do sféry firemních tabletů více než razantně. Jeho Galaxy Tab Active má desetihodinovou výdrž na jedno nabití, zvýšenou odolnost proti pádům z kancelářského stolu nebo vodě ve firemní kuchyňce, dostatečný výkon a adaptér pro připojení k síti ethernet. Hardwarově se jedná o přístroj s rozměry 126 × 213 × 9,75 mm a hmotností 393 g. Jeho tělo je pogumované natolik, že snese pád z 1,2 m. Stejně tak se nemusíte vzít tablet do terénu, certifikace IP 67 zajišťuje odolnost proti vodě a prachu.

Samsung_Galaxy_Tab_Active_1Samsung_Galaxy_Tab_Active_2

Čtyřjádrový procesor a 1,5 GB paměti poslouží plynulému chodu operačního systému Android. Uživatelskou paměť s kapacitou 16 GB snadno rozšíříte pomocí paměťové karty microSD. Osmipalcový displej, který zobrazuje až 16,1 milionu barevných odstínů, můžete kromě prstů ovládat také dotykovým perem C Pen.

Samsung_Galaxy_Tab_Active_4Samsung_Galaxy_Tab_Active_5

K tabletu si může uživatel přikoupit LAN/USB Hub adaptér, který stačí připojit k microUSB portu a tím získat dva klasické USB porty a jeden ethernet port pro připojení síťového kabelu (RJ45). Samozřejmě nechybí podpor Wi-Fi, se kterou se setkáte ve všech kancelářích, kromě toho se bude Galaxy Tab Active prodávat ve verzi podporující datové přenosy až do LTE.

Samsung_Galaxy_Tab_Active_6Samsung_Galaxy_Tab_Active_7

Zadní fotoaparát má rozlišení 3,1 Mpx, kvalitu fotek zvyšuje vestavěný blesk a autofokus. Díky tomu, alespoň podle tvrzení výrobce, dobře poslouží k načítání čárových a QR kódů, což se může hodit například obchodním zástupcům. Čelní videokamera pak nabídne rozlišení 1,2 Mpx, pro videohovory s centrálou více než dostačující.

Samsung_Galaxy_Tab_Active_3Samsung_Galaxy_Tab_Active_9

Na českém trhu bude Samsung Galaxy Tab Active dostupný od října 2014 za doporučenou cenu 11 599 Kč (Wi-Fi verze) a 14 599 Kč (LTE verze).

Samsung Galaxy Tab Active

Rozměry: 126 × 213 × 10 mm, 393 g
Displej: 8″, 1280 × 800 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1500 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 3,1 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
neprodává se

Reklama