Mobinfo.cz » Tablety

Samsung prodal loni 40 milionů tabletů, Apple 71 milionů


Samsung trhá všechny rekordy v prodeji tabletů. V posledním čtvrtletí prodal nejvíc tabletů v historii, rekordní byl i celý uplynulý rok. Přesto mu stále patří až druhé místo za neporazitelným Applem, a to dokonce s obrovským odstupem.

Podle vlastních statistik prodal Samsung 9,1 milionu tabletů v prvním čtvrtletí roku 2013. V druhém čtvrtletí pak toto číslo mírně pokleslo na 8,4 milionu kusů, aby se ve třetím čtvrtletí opět vyhouplo na 10,5 milionu. Data za čtvrté čtvrtletí ještě nejsou úplně sečtena, přesto Samsung prodal přinejmenším 12 milionů tabletů, což dělá roční součet okolo čtyřiceti milionů tabletů. Jak již bylo řečeno, rekordní v tomto směru bylo jak čtvrté čtvrtletí, kdy Samsung prodal nejvíce přístrojů ve své historii, tak rok 2013.

Pokud nevěříte našim stále opakovaným ujištěním, že trh s tablety je na vzestupu, posuďte sami. Za celý rok 2012 prodal Samsung pouhých 16,6 milionu tabletů a za rok 2011 dokonce jen 6 milionů. Růst je tedy jasně patrný, ani to ale zatím Samsungu nestačí, aby usedl na pomyslný trůn, jako se mu to před lety podařilo v oblasti mobilních telefonů.

Na tom se totiž pohodlně rozvaluje Apple. Ten totiž tvrdí, že za první kvartál prodal 19,5 milionu iPadů, ve druhém čtvrtletí 14,6 milionu a ve třetím 14,1 milionu. Data za čtvrté čtvrtletí sice zatím nezveřejnil, ale pokud bychom odhadovali stejné prodeje jako ve stejném období loňského roku, prodá nejméně 23 milionů svých tabletů.

 

Reklama