Mobinfo.cz » Tablety

Samsung slibuje ohebné displeje v roce 2016


Místopředseda společnosti Samsung slíbil, že v roce 2016 uvede jeho firma na trh zařízení s ohebnými displeji. Přístroje s displeji zahnutými, jako má nedávno představený Galaxy Round,  se pak v portfoliu výrobce masivně objeví již v roce 2016.

Oh-Hyun Kwon, místopředseda a CEO společnosti Samsung Electronics, informoval o plánech svého chlebodárce ve věci displejů. Samsung totiž nedávno představil telefon Galaxy Round s prohnutým displejem a v tomto trendu hodlá i nadále pokračovat. Větší záplavu prohnutých přístrojů budeme moci pozorovat již v příštím roce.

Zajímavější je tvrzení ohledně displejů plně ohebných. Ty už slibují různí výrobci několik let, dosud ho ale nikdo komernčně nepředstavil. V roce 2016, maximálně 2017, ale Samsung bude mít tyto displeje ve svých zařízeních běžně dostupné. Zástupce firmy Samsung přitom poukázal na to, že vytvořit ohebný displej není jediný problém, je potřeba také zapracovat na ohebných pamětech či procesorech, telefon či tablet se totiž bude muset ohýbat celý.

Reklama