Mobinfo.cz » Tablety

Samsung – technika pro špiony


Produkty Samsung Galaxy využívající platformu KNOX byly validovány NIAP (National Information Assurance Partnership) a schváleny pro utajené používání americkou vládou, a to vůbec jako první spotřební mobilní zařízení.

Následující produkty: Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy Note 3, Galaxy Note 4, Galaxy Note 10.1 (Edice 2014), Galaxy Note Edge, Galaxy Alpha, Galaxy Tab S 8.4, Galaxy Tab S 10.5 a Galaxy IPSEC Virtual Private Network (VPN) Client byly přidány na seznam zařízení programu Commercial Solutions for Classified (CSfC), které splňují nejpřísnější a životně důležité bezpečnostní standardy.

Výše zmíněná zařízení jsou k dispozici pro použití v rámci utajovaných vládních sítí a využívají bezpečnostní prvky založené na Samsung KNOX. Zařízení byla testována v programech Common Criteria Mobile Devices Fundamental Protection Profile a VPN Protection Profile.

Začátkem roku 2014 byla mobilní zařízení Samsung zařazena agenturou Defense Information Systems Agency (DISA) na seznam produktů schválených ministerstvem obrany pro použití v případě citlivých, ale nikoliv utajených informací. Seznam CSfC (pro řešení vysokého zabezpečení) doplňuje seznam DISA a umožňuje tak americké vládě a jejím smluvním partnerům tvořit řešení, která splňují náročné cíle americké vlády v oblasti zabezpečení. Samsungu se podařilo být jako jedinému výrobci mobilních zařízení na obou seznamech.

Reklama