Mobinfo.cz » Aplikace

Samsung urovnává patentové spory: nejdřív Google, pak Ericsson


O patentových sporech mezi výrobci telefonů už se vyprávějí celé legendy. Nedávno jsme vás informovali, že šéfové Samsungu a Applu plánují ještě v únoru schůzku, kde by své spory urovnali. Samsung totéž provádí, kam se podívá.

Tento týden se ve světových médiích objevily hned dvě zprávy, které se této záležitosti týkají. Předně, Samsung se dohodl s Googlem, že budou vzájemně sdílet své patenty po dobu deseti let. Toto spojení dává smysl, Google má pod palcem operační systém Android, Samsung je největším výrobcem zařízení s Androidem. Vést proti sobě žabomyší války o pár patentů by obě firmy zbytečně vysilovalo, když mají podnikat harmonické souhře.

Stejnou dohodu uzavřel Samsung firmou Ericsson. Vzájemně proti sobě nebudou vést soudní spory, začnou vzájemně sdílet své patenty. V tomto případě Samsung ještě přihodí nějakou finanční injekci, Ericsson si na svých patentech evidentně hodně zakládá, nebo jich nabízí víc než Samsung.

Schůzka Samsung-Apple je již za dveřmi, a pokud se jihokorejský výrobce dohodne podobně i s tímto rivalem, mohlo by to vést k definitivnímu ukončení patentových válek.

Reklama