Mobinfo.cz » Aplikace

Šetřete dětská záda: Barnes & Noble má aplikaci pro školáky


Jedno z největších amerických knihkupectví Barnes & Noble, které se proslavilo nepříliš úspěšnou čtečkou knih Nook, chce pomoci malým školákům s problémy se zády. Vyvinulo aplikaci, která nabídne všechny učebnice v jednom tabletu.

Vláčet v tašce jeden iPad namísto šesti učebnic je jistě vítaná úspora. To ale můžete i bez spasitelského nápadu Barnes & Noble, učebnice v elektronické podobě lze zakoupit už i v Česku. V čem tedy spočívá výhoda aplikace Yuzu? Předně je propojena s velkým knihkupectvím, které má v nabídce spoustu elektronických knih. Je tedy pravděpodobné, že okolo Yuzu vznikne, minimálně v americkém prostředí, jakýsi ekosystém. Pokud se ho chytí i školy nebo školské úřady, vznikne komplexní řešení, které si budou moci školáci pohodlně zakoupit.

Protože většinu učebnic otevřete jen v jednom školním roce a pak už se k nim nikdy nevrátíte, nabízí Yuzu možnost jejich zapůjčení, samozřejmě za poplatek. Další výhodou je synchronizace napříč zařízeními. Asi každému se už stalo, že doma něco zapomněl a musel se pak potupně omlouvat. S Yuzu stačí najít zařízení připojené k internetu, třeba školní počítač, přihlásit se ke svému Yuzu účtu a rázem máte k svou školní knihovničku k dispozici.

Podrobnosti hledejte přímo na webu Yuzu.com.

Reklama