Mobinfo.cz » Tablety

Sony prodává svou PC divizi, Vaio budou vyrábět jinde


Sony mohutně restrukturalizuje, změny postihnou divizi televizorů i divizi počítačovou, která mimo jiné vyrábí notebooky/tablety Sony Vaio. Japonský výrobce tuto divizi prodá a výrobě počítačů už se nadále věnovat nebude.

Sony se nejspíš příliš nedaří, po zveřejnění finančních výsledků totiž došlo k několika strategickým oznámením. Divize zabývající se výrobou televizorů bude vyvedena do samostatné firmy (samostatná firma se dá kupříkladu snadno prodat). Divize PC techniky, pod kterou spadají i notebooky/tablety Sony Vaio, bude během několika měsíců prodána firmě Japan Industrial Partner. To ale neznamená, že Sony zanevře na tablety. Nebude se věnovat výrobě počítačů, zejména notebooků, tento byznys přenechá jiným. Svou pozornost ale upře na smartphony a tablety.

Současní ani budoucí majitelé notebooků Sony Vaio se ale nemusí bát. Sony i nadále bude poskytovat záruční i pozáruční opravy, zajištěn bude dostatek náhradních dílů. Pro Česko i nadále platí kontakty na zákaznickou podporu Vaio: telefon 246 019 146 a e – mail: customersupport.cs@eu.sony.com.

 

Reklama