Mobinfo.cz » Android, Sony (Ericsson)

Sony Xperia Tablet Z: protějšek odolného telefonu


Japonský výrobce představil po mnoha stránkách zajímavý tablet, který má být protějškem letošní vlajkové lodi, mobilního telefonu Xperia Z. Podívejte se, čím vším vás může Xperia Tablet Z zaujmout, nás kupříkladu nadchla jeho tenkost a voděodolnost.

O představení vlajkové lodi mezi telefony Sony, modelu Xperia Z, jsme vás informovali v rámci našeho zpravodajství z CESu. Podle japonské tiskové zprávy dnes Sony představil vlajkovou loď mezi svými tablety, která se k telefonní novince vztahuje přinejmenším stejným jménem. Řeč je o tabletu Sony Xperia Tablet Z.

iSony_Xperia_Tablet_Z

Hlavní charakteristikou novinky je displej s úhlopříčkou 10,1″ a rozlišením 1 920 × 1 200 bodů. I přes velké rozměry displeje dokázal výrobce udržet štíhlost tabletu v rozumných mezí, Xperia Tablet Z měří na výšku pouhých 6,9 mm. Ani hmotností 495 g se neřadí mezi ty nejtěžší, na desetipalcový tablet je to přímo výborná hodnota.

Sony_Xperia_Tablet_Z_2

Hardwaru vládne čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,5 GHz, který je vhodně doplněn dvougigabajtovou operační pamětí RAM. Pro ukládání vlastních dat máte k dispozici až 32 GB vnitřního úložiště, fotoaparát zvládá fotit v rozlišení 8,1 Mpx (to je na tablety také skvělá hodnota).

O pohon se stará baterie s kapacitou 6000 mAh, uvidíme, jaká bude reálná výdrž vzhledem k nadprůměrné hardwarové výbavě. Pro spojení s okolím zvládá tablet samozřejmě bluetooth a Wi-Fi, přidává ale také nepříliš běžné LTE a NFC, takže v tomto směru můžeme být jedině spokojeni. Od samého začátku bude v tabletu instalován Android 4.1 Jelly Bean.

Bohužel byl zatím tablet představen jen v Japonsku, není tedy jisté, kdy a zda vůbec se dostane na evropské trhy. Byla by to ale značná škoda. Skvěle vybavený tablet s úchvatnými rozměry, který je navíc ke všemu ještě voděodolný a prachuodolný bychom i na českém trhu jistě dokázali ocenit.

Reklama

Comments Closed