Mobinfo.cz » Tablety, Všechny články

Sony Xperia Z4 Tablet LTE: nedáte ho z ruky [recenze]


Za bezmála 20 000 Kč můžete mít voděodolný tablet od Sony, který bude věrným společníkem nejen na cestách. Radost udělá parádním displejem i výdrží na baterii s kapacitou 6 000 mAh.

XperiaZ4tabletLTE_7

Sony Xperia Z4 Tablet LTE je tenký pouze 6 mm a váží pod 400 g. Ohromný displej s velikostí 10,1 palců nabízí jemné rozlišení 2 560 × 1 600 bodů a je na něj radost pohledět. Konstrukce tabletu vychází z designu rodiny Xperia, opět tu máme ostřejší hrany a nechybí odolnost proti prachu a vodě, konkrétně IP65 a IP68. Přesné rozměry pak jsou 167 × 254 × 6,1 mm. Displej poskytuje skvěle ostrý obraz, dobře pracuje světelné čidlo a rovněž se jeho povrch příliš nepatlá otisky.

XperiaZ4tabletLTE_1XperiaZ4tabletLTE_3

Tablet koupíte v bílém nebo tmavém provedení, rovněž ve verzi pouze s Wi-Fi nebo jako my v modelu s podporou LTE po vložení SIM karty. Na designu tabletu toho moc vymyslet nejde, takže v rukou držíme tmavou placku s displejem s malým rámečkem. Záda tabletu jsou naopak matná a na dotyk příjemná. Určitě jsou nepřehlédnutelná loga Sony na přední i zadní straně. Nepřekvapí bytelná krytka slotů microSD a pro SIM, tudy se voda dovnitř jen tak nedostane.

XperiaZ4tabletLTE_5XperiaZ4tabletLTE_4

Průzkum na boku odhalí stříbrné tlačítko pro vypnutí/zámek tabletu a samozřejmě dvojtlačítko hlasitosti. Na předním rámečku spatříte přední kameru a vzadu nechybí fotoaparát 8,1 Mpx. Tabletu nelze upřít pochvalu za výkon reproduktorů, s radostí se můžete dívat na filmy a nebude vám to trhat uši. Trochu zamrzí horší výkon fotoaparátu, no podívejte se sami:

XperiaZ4tabletLTE_9XperiaZ4tabletLTE_8

Tablet využívá Android 5.0, který pracuje s 8jádrovým procesorem 2 GHz a 3 GB RAM. Dostatečná nálož pro svižný chod všech aplikací a her. Radost surfovat a tvořit dokumenty, nikde nic nedrhne a neseká se. Důležitou kapitolou je výdrž tabletu na nabití, objemný akumulátor 6 000 mAh je dobrou jistotou. Jednoduše nabijete jednou za pár dní podle využití tabletu.

Na tablet je absolutní spolehnutí, můžete na něm prezentovat, ukazovat fotky, pouštět videa. Hraní her dostává nový rozměr a to doslova, můžete jezdit auty, střílet Angry Birds a naprosto si to užívat. Tablet se dá doporučit každému, který nechce tahat notebook na firemní schůzky a jednání, s tímhle tabletem ostudu neuděláte. Jen musíte být smíření s vyšší cenou…

Reklama