Mobinfo.cz » Tablety

Tablet trendy: malé displeje, Android, nižší cena


Analytické společnosti přišly s několika odhady trendů, které budou ovlivňovat vývoj nových tabletů v nejbližších měsících až letech. Všichni očekávají boom levných tabletů s Androidem, které snad dokonce pokoří neotřesitelnou nadvládu tabletů iPad.

Jaké jsou tedy hlavní trendy? Pokořitel Apple iPadu nebude pocházet z Evropy ani Ameriky. Najde se mezi čínskými tablety a jeho operačním systémem bude rozhodně Android. Kvalita tabletů s Androidem se totiž rychle zvyšuje, už se dávno nejedná jen o levné přístroje s vysokou poruchovostí a nefunkčností většiny funkcí. Pokud to tak půjde dál, budou brzy stejně kvalitní jako výrobky od Applu a za zlomek ceny.

Na rozmach tabletů s Androidem bude podle analytiků muset zareagovat i Microsoft, který pravděpodobně zkrátí dobu mezi vydáváním nových verzí svého operačního systému. Ostatně, má už na čase, když se od Windows odklonili i takoví věrní partneři, jako je třeba HP.

Dalším trendem je boom tabletů s malými displeji. Lidem už zkrátka nejde o pohodlnost, chtějí mít levné a snadno přenosné zařízení. Nejprodávanějšími tablety jsou již nyní ty sedmipalcové, do budoucna pak analytici věští velký úspěch zařízením na pomezí telefonu a tabletu.

Tablety ale nebudou pro výrobce jediným zdrojem příjmů. Zářná budoucnost čeká i tzv. appcessories, snadno přenosná zařízení připevněná na těle např. pomocí popruhu či pásku, které komunikují s vaším telefonem či tabletem. Mohou sloužit ke snadnému ovládání, mohou vám třeba měřit tep nebo něco úplně jiného. Není divu, že např. Apple připravuje svoje chytré hodinky.

Reklama

Chytré držáky na tablety do auta i jinam zakoupíte v eshopu Kabelmanie.cz. | Reklama