Mobinfo.cz » Aplikace, Tablety

Tablety jsou hlavně pro zábavu a komunikaci [výzkum]


Podle výzkumu analytiků ze společnosti Gartner používáme tablet nejčastěji k zábavě. Trochu překvapivé je, že nejvíc se baví majitelé přístrojů značky Apple nebo Samsung. Na druhém místě po zábavě je komunikace s ostatními.

Průměrný uživatel tabletu stráví polovinu času zábavou. Sleduje videa, hraje hry, zkrátka – užívá si volného času. To dobře koresponduje s nejčastějším obdobím, kdy se tablet bere do ruky, totiž večer při sledování nudné televize. Pokud je váš tablet značky Apple nebo Samsung, vězte, že se s ním budete bavit denně o 30 minut déle než majitelé tabletů jiných značek.

Zhruba čtvrtinu času nám zabere komunikace prostřednictvím e-mailu nebo sociálních sítí. 15 % pak věnujeme tvorbě obsahu, tedy zejména psaní textů, vytváření videí apod. No a pouhých 9 % času na tabletu vyhledáváme informace. Osobně bych čekal poměr poněkud jiný – na zábavu je dle mého lepší (protože přenosnější) mobil, naopak tablet a jeho velká obrazovka je jako stvořená pro hledání informací, třeba kuchařských receptů.

Reklama