Mobinfo.cz » Tablety

Tablety velkých značek bodují


Experti společnosti ABI Research přišli se zajímavými čísly týkajícími se velkých výrobců tabletů. Počet aktuálně běžících přístrojů známých značek dosáhl takřka tří set milionů, Apple i nadále ztrácí ve prospěch přístrojů s Androidem.

Pokud dnes chcete tablet, můžete si vybrat z široké škály. K dispozici jsou přístroje s různými úhlopříčkami displejů, různým výkonem a různou cenovkou. Klidně si můžete koupit dražší značkový tablet nebo levný OEM tablet z Číny, u nějž ale není zaručena kvalita. Snad jen příznivci systému Windows mají výběr značně omezen. Podle ABI Research je stále dostatečně vysoký podíl fungujících tabletů (to jsou nejspíš ty, které se připojují k internetu) známých značek.

Na konci roku 2013 bylo v provozu více než 285 milionů značkových tabletů, kam výzkumníci zařadili přístroje řady iPad, Galaxy Tab, Surface 2 a Kindle Fire. Největší podíl mezi značkovými tablety si stále uchovává Apple, i když jeho podíl stále klesá a podle analytiků bude klesat i nadále. Aktuálně dosahuje 51 %. Na druhém místě je samozřejmě Android s podílem 40 %, u něj absolutně kraluje značka Samsung.

Reklama