Mobinfo.cz » Aplikace

Taky Amazon možná připravuje platební nástroj


Nedávno jsme vás informovali o tom, že Apple chce využít obrovskou masu zákazníků s vyplněnými údaji o platebních kartách, a připravuje možná vlastní mobilní peněženku. Něco podobného podle Wall Street Journalu chystá i Amazon.

Také Amazon má totiž velké množství zákazníků nakupujících v jeho internetovém obchodě, nutno ovšem přiznat, že zejména v USA. A také manažerům Amazonu připadá škoda tuto databázi kreditních karet nechat ležet jen tak ladem. Přesná podoba platebního nástroje ještě není známa, hovoří se ale o tom, že by Amazon připravil nějakou verzi online peněženky, jejíž prostřednictvím byste mohli zaplatit ze svého tabletu Kindle. (Je otázka, zda i z jiných tabletů a mobilů).

Dále by pak Amazon mohl do kamenných obchodů dodávat své tablety doplněné o čtečku platebních karet. Placení je bezpochyby nemalým byznysem a velcí hráči teď zkouší, jak velký kus tohoto bobtnajícího koláče se jim podaří ukrojit.Připomínám, že i Google již má svou peněženku Google Wallet, i když její rozšíření je zatím spíše mizivé.

Reklama