Mobinfo.cz » Aplikace

Třetina diváků sleduje BBC na tabletu či phabletu


Britská veřejnoprávní televize BBC zveřejnila statistiky zářijové sledovanosti. Ze všech, kteří sledují BBC přes internetový prohlížeč, tvořili přibližně třetinu majitelé tabletů a chytrých telefonů, přičemž tablety více než dvojnásobně převažovaly.

V září si lidé prostřednictvím internetového přehrávače spustili 234 milionů pořadů, což je o 19 % více než ve stejném období předchozího roku. Z tohoto úctyhodného počtu tvořily 32 % přístupy z mobilních zařízení, přičemž 25 % připadá na tablety, zbytek na phablety a chytré telefony. Není překvapením, že přes internet sledují televizi především lidé mladší 55 let, přičemž zastoupení mužů a žen je přibližně stejné.

Tablety sice zatím nenahrazují při sledování pořadů televizory, rozhodně ale silně útočí na pozici počítačů s internetovým připojením. Vzhledem k tomu, že podle různých výzkumů tablety nejčastěji používáme večer při sledování televize, lze předpokládat, že zatímco rodiče se v britských domácnostech dívají na nějakou zábavnou show, děti na svých tabletech sledují dokumenty BBC (nebo naopak).

 

Reklama

Chytré držáky na tablety do auta i jinam zakoupíte v eshopu Kabelmanie.cz. | Reklama