Mobinfo.cz » Tablety

Více lidí chce pod stromeček tablet než hloupý mobil [výzkum]


O2 si nechalo před Vánocemi udělat průzkum týkající se vánočních dárků. Vyplynulo z něj, že tablet si přeje několikanásobně více lidí než tzv. hloupý mobilní telefon bez operačního systému.

Výzkum proběhl na vzorku tisíce respondentů reprezentujících českou internetovou populaci. Výsledky, které dalo O2 k dispozici, rozlišují respondenty pouze na muže a ženy, jemnější členění (například podle místa bydliště či věkových skupin) je k dispozici jen u některých otázek.

Třetina Čechů si přeje nový mobilní telefon nebo tablet, který podporuje vysokorychlostní mobilní data. Lidé stále častěji dávají přednost chytrým zařízením s operačním systémem, jejichž podíl v síti O2 v listopadu překročil 37 %. Telefon si častěji přejí muži než ženy. Není překvapením, že nejčastěji po těchto zařízeních touží nejmladší generace (věková skupina 15-24 let) – 36 %. Téměř pětina ze starší generace (55 let a více) by chtěla pod stromečkem nějaký mobil, tato touha se většinou týká chytrého telefonu (14 %). Co se týče běžného mobilního telefonu, s ním by se z respondentů starších 55 let spokojilo 7 %, zatímco v případě mladších lidí pouze 2-4 %.

Trochu jinak vypadají statistiky, pokud se zeptáme na to, co lidé zvažují darovat svým blízkým. Mobil či tablet chce jako dárek koupit 17 % lidí. Opět se potvrzuje, že většími fanoušky technologií jsou muži, kteří mobil jako dárek zvažují častěji. Nějaké chytré zařízení plánují nejčastěji koupit lidé ve věku 35-44 let, v jejich případě je to 20 %. Z celého osloveného vzorku respondentů zvažuje chytrý telefon nebo tablet jako dárek Vánocům 14 %.

Z průzkumu vyplynulo, že lidé používají chytré telefony připojené k internetu nejčastěji k vyhledávání na internetu (83%), čtení a psaní e-mailů (74 %), sledování sociálních sítí (61 %) nebo jako navigaci (54 %). 40 % dotazovaných používajících internet v mobilu jeho prostřednictvím sdílí fotky a videa, pětina hraje hry na internetu.

Reklama