Mobinfo.cz » Tablety

Vodafone Smart Tab 4: 8 palců a 3G najednou [test]


Vodafone má v nabídce cenově atraktivní tablet s 8palcovým displejem a podporou 3G surfování. Kompaktní rozměry hrají prim při častém přenášení, velikost displeje dostačuje na každodenní používání.

Vodafone Smart Tab 4

Rozměry: 209 × 123 × 8 mm, 328 g
Displej: 8″, 800 × 1280 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 2 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 2 Mpx, video: 1080p autofokus
Podrobné specifikace
4377

Vodafone Smart Tab 4 s 8palcovým displejem je v nabídce Vodafonu za 4 377 Kč, nyní však v akci za 3 377 Kč s připojením za 499 Kč měsíčně. Podívejte se sami zde. Vzhledově tablet nijak nepřekvapí, tradiční tmavá placka váží 328 g, na tloušťku má 8 mm. Velikost displeje je přesně 173 × 108 mm, TFT LCD nabízí slušné rozlišení 800 × 1 280 bodů. Nad displejem bdí ochranný plast, který lze promáčknout, až na displeji naskáčou „duhy“.

VodafoneSmartTab4_8_1VodafoneSmartTab4_8_2

Okraj tabletu ze přední strany obíhá zvýšená linka, takže by se displej neměl snadno poškrábat při pokládání displejem dolů. Nad displejem spatříte přední kameru, trocjici senzorových kláves najdete u spodního okraje po rozsvícení displeje. Podsvícení displeje se nastavuje ručně, čidlo chybí. Funguje automatické otáčení dle naklonění. Čitelnost displeje na světle je solidní, povedly se pozorovací úhly. Obraz se rapidně nemění při pohledu zboku apod. Displej nabídne i živé barvy a dobře vykreslené detaily, s rozlišením budete určitě spokojeni.

VodafoneSmartTab4_8_7

Určitě se mi zamlouvají pogumované boky a záda, stejně jako příjemně zaoblené hrany. Tablet se díky velikosti vejde do větší dlaně a lze jej držet v jedné ruce. Nahoře se připojují sluchátka do 3,5mm jacku, vpravo pak nahmatáte zámek/vypínací tlačítko a dvojklávesu hlasitosti. Jelikož jsou schovány za hranou, tak je občas budete hledat a spílat designérům konstrukce.

VodafoneSmartTab4_8_6VodafoneSmartTab4_8_5

Spodní hrana poskytuje microUSB a při pohledu zleva odhalíte krytku slotů SIM a microSD. S tímto tabletem lze surfovat mimo Wi-Fi, může k tomu sloužit právě SIM slot a karta s datovým tarifem, podporováno je pokrytí 3G s HSPA. Nálepka z továrny jasně naznačuje, kudy karty vkládat. Na zádech nechybí fotoaparát, nehledejme LED blesk. O něco níže pak hraje hlasitý reproduktor a tím výčet funkcí na povrchu končí. 2Mpx snímač nefotí nějak závratně, na občasné cvaky použít lze, ale raději si je nechte pro sebe. Pro video je nachystána schopnost 1080p videa, ovšem jde o interpolaci a výsledek je opět na hraně použitelnosti. Jde o mazanici s přepálenými světlými místy. S pohledem na cenu zařízení ale není nutná další kritika.

VodafoneSmartTab4_8_3VodafoneSmartTab4_8_4

Tablet Vodafone je chytrý díky Androidu 4.2.2 s pohonem 2jádrového procesoru 1,2 GHz a použitelných 1 GB RAM. Prostředí systému jsme měli na testovacím kusu v angličtině a jiných jazycích, prodejní kusy mají samozřejmě češtinu. V paměti tabletu je 8GB paměť, po instalaci nezbytností spatříte údaj něco přes 5 GB volného místa. Na řadu tak přijde microSD karta.

VodafoneSmartTab4_displej_1VodafoneSmartTab4_displej_2VodafoneSmartTab4_displej_3VodafoneSmartTab4_displej_4

Určitě můžete počítat s využitím bluetooth a navigace s GPS, tomuto tabletu nechybí nic podstatného, takové NFC bychom ani nečekali. Tablet obsahuje gyroskop a elektronický kompas, v základu nabízí sadu aplikací od Googlu a nezbytnosti Vodafonu. Přímo se tak dostanete do samoobsluhy, cloudu a k aktualizacím.

VodafoneSmartTab4_displej_6VodafoneSmartTab4_displej_8VodafoneSmartTab4_displej_9VodafoneSmartTab4_displej_5

Ukázkové fotky a video

VodafoneSmartTab4_foto_2VodafoneSmartTab4_foto_1

Odezva systému na instalaci aplikací, hraní běžných her typu Surf Riders a jiných, je bezproblémová. Tablet nevykazuje nějaké zadrhávání, ani se nepřehříval. Z testování tabletu po dobu 3 týdnů v domácím prostředí mám dobrý pocit, že jde o povedený stroj. Pokud toužíte po levném tabletu s 3G modulem, tak asi nenajdete lepší kus za takové peníze. Tablet se odmění dobrou výdrží v řádu dní při střídmém používání, rychlým chodem, kvalitním obrazem displeje.

Reklama