Mobinfo.cz » Aplikace

Vývojáři na tablety kašlou, vyvíjejí programy pro velké smartphony


Podle výzkumu Millennian Media pouze 24 % vývojářů připravuje speciální verzi aplikací pro jednotlivé typy zařízení. Zbylých 76 % nabízí univerzální aplikaci, která by měla bez problémů běžet jak na tabletu, tak na chytrém mobilu.

Inu, ona na obou typech zařízení běží, jen na velkém displeji tabletu či phabletu nevypadá ani zdaleka tak dobře, jak by vypadat mohla. Přeci jen větší displej umožňuje jiné uspořádání ovládacích prvků, jemnější grafiku a tak podobně. Pro vývojáře je zkrátka nejdůležitější, aby jejich program běžel na smartphonu, a podstatně méně rozšířené tablety zatím nechávají stranou pozornosti.

Z výzkumu vyplynulo několik dalších zajímavostí. Nejoblíbenějším systémem je i mezi vývojáři Android, pro nějž vyvíjí 80 % programátorů. Nejrychleji rostoucí je naopak Windows Phone. Program pro tuto platformu chce v roce 2014 vyvinout více než 50 % vývojářů. Přibližně 83 % firem na svých aplikacích vydělává peníze, ale z toho jen 45 % za pomocí prodeje aplikací. Častější je prodej reklamy (73 %) nebo různého doplňkového obsahu přímo z aplikací (30 %).

Reklama