Mobinfo.cz » Aplikace

Zmrzlo peklo, Microsoft uvolnil Office pro iPad a Android


Microsoft uvolnil svůj kancelářský balík Office pro tablety iPad. K prohlížení souborů všeho druhu vám stačí bezplatná verze, kterou si můžete stáhnout z App Storu, pro editaci si ale musíte zaplatit za cloudovou verzi Office365.

Prohlížeč dokumentů Word, Excel a PowerPoint je zdarma. Přímo z aplikačního obchodu si je můžete nainstalovat do svého tabletu Apple iPad a bez jakýchkoliv dalších omezení kancelářské soubory prohlížet. Pokud je budete chcít i vytvářet a editovat, musíte si zaplatit cloudová Office365. Za pravidelný poplatek pak budete moci používat kancelářské programy až na pěti počítačích a tabletech.

Office_pro_iPad_1Office_pro_iPad_2

 

Zcela jiná je situace u mobilních telefonů. Zatímco pro tablety musíte editační funkce dokoupit formou cloudového předplatného, u mobilu máte plnohodnotný balík Office zdarma. Až dosud si této výhody mohli užívat jen majitelé zařízení s Windows Phone, nově je Office Mobile k dispozici i pro Android a iPhone.

Office_pro_iPad_3 Office_pro_iPad_4

 

Pro všechny platformy je také k dispozici cloudové úložiště OneDrive (dříve SkyDrive). Dokumenty Office tak můžete sdílet napříč platformami – dokument vytvoříte na PC, uložíte na OneDrive, upravíte v telefonu Nokia, uložíte, ukážete ho kolegům na pracovním iPadu a večer si je třeba prohlédnete v Samsungu Galaxy S5.

Komentář Tabletinfo.cz

Nezdá se vám, že Microsoft poslední dobou nějak expanduje do ostatních systémů? Na jednu stranu je to škoda, jeho zařízení ztrácejí značnou konkurenční výhodu. Na druhou stranu, Android má 80 % trhu s chytrými mobilními telefony a tablety, iOS takřka zaplňuje zbylých dvacet procent. Microsoftu tak dosud unikal obrovský trh, který se mu ani přes řadu pokusů nepodařilo obsadit. Tablet Surface propadl, Nokia se pořád motá kolem několika procent, ostatní výrobci systém Windows opustili.

Není tedy divu, že softwarový gigant vystrkuje růžky. Prostřednictvím Nokie zkouší uvést mobil s Androidem a službami Microsoftu. Pokud se dílo podaří, nabídne tytéž služby stovkám milionů majitelů Androidu. Ve spolupráci s Applem vyzkouší nabídnout Office, pokud se uchytí, třeba vydělá balík na prodeji cloudového předplatného.

Reklama